GIS day a Pécsi Tudományegyetemen - 2018. november 14.

2018. november 5., 11:51

2018. november 14-én ismét megrendezésre kerül a GIS day a Pécsi Tudományegyetemen. A térinformatika napján világszerte egyre több szervezet rendezi meg a tudományterületet népszerűsítő programot. A PTE TTK Földrajzi és Földtudományi Intézet szervezésében a több mint 15 éves múltra visszanyúló, nemzetközi rendezvénysorozatból a PTE az idén sem marad ki.

A tavalyi évhez hasonlóan a szervezők egy egész napos előadássorozattal várják az érdeklődőket a PTE Vargha Damján Konferenciatermébe. A program részét képezik az állami és piaci szférából érkező térinformatikai szakemberek előadásai. A témák a GIS számtalan felhasználási lehetőségére hoznak példát.

Bár tantermi keretek között a térinformatikával elsősorban a természettudományi és műszaki tanulmányokat folytató hallgatók kerülnek közelebbi kapcsolatba, a GIS egyre nagyobb számú tudományterület számára nyújt újszerű kutatási lehetőségeket. Ezt szem előtt tartva a szervezők törekednek arra, hogy a PTE minden érdeklődő polgára részt vehessen a rendezvényen. Mi több a program mindenki számára nyitott, így Pécs város lakossága is képet kaphat arról, hogy mi is az a GIS.

A rendezvény kiemelt célja, hogy az előadások során a hallgatóság saját tudományos tevékenységében felhasználható ötletekkel gazdagodjon. A cégektől érkező képviselők és saját hallgatótársaik sikerei ösztönzőleg hathatnak PTE-s hallgatóink térinformatikai tudásának bővítésére.