A TTK Földrajzi és Földtudományi Intézet vendégei voltak a PTE Gyakorló Általános Iskolájának hetedikes tanulói

2018. április 23., 18:20

Április 21-én, szombaton a TTK Földrajzi és Földtudományi Intézet vendégei voltak a PTE Gyakorló Általános Iskolájának hetedikes tanulói, akik idén velünk ünnepelték meg a Föld Napját. A mintegy ötven kisdiák három csapatra osztva járta körbe az intézetben kialakított állomásokat és közben bepillantást nyerhetett a földrajz és a földtudományok sokszínű világába: a laborban vízzel kapcsolatos mérésekkel, máshol kőzetekkel és mikroszkóppal vagy villámokkal és tornádókkal ismerkedtek. A botanikus kertben Kaliforniától Arizonán át Japánig utaztak, majd mobil terepasztalunk segítségével megépíthették saját hegyeiket. Azt is igyekeztünk megmutatni, mennyi földrajz rejtőzik a hétköznapi mesékben. Végül, úgy láttuk, diákok és tanáriak is elégedetten távoztak. Jövőre újra várunk majd érdeklődőket, és reméljük, hogy a fiatal korosztályokban sikerül felkeltenünk az érdeklődést a földrajz és földtudományok iránt.