2018. június 4. 7:45
Szabó Pál Zoltán terem
Elnök: Dr. Trócsányi András
Tagok: Dr. Pirisi Gábor, Dr. Tésits Róbert, Dr. Alpek Levente
Jegyzőkönyvvezető: Masinka Kitti.. »

Az Alberta Egyetem Osztrák és Közép-Európai Tanulmányok Wirth Intézete ösztöndíjat hirdet magyar doktorandusz hallgatók részére a 2018-19-es tanévre... »

Április 21-én, szombaton a TTK Földrajzi és Földtudományi Intézet vendégei voltak a PTE Gyakorló Általános Iskolájának hetedikes tanulói, akik idén velünk ünnepelték meg a Föld Napját... »

Álláslehetőség

2018. április 20.

A kaposvári székhelyű ELCOM elektronikai és infokommunikációs cég térinformatikai fejlesztéshez ArcGIS/ArcMAP, illetve ArcGIS Pro gyakorlattal rendelkező munkatársat keres... »

Földrajz érettségi

2018. április 3.

A Magyar Földrajzi Társaság egyik jelentős célja a geográfia elismertségének, megbecsültségének javítása, többek között a közoktatás területén is. Ugyan a jelentős áttörésre még várni kell ezen a fronton, de most érkezett az a kedvező hír, hogy 2019-től kezdődően az összes gazdaságtudományi szakra, a felvételi pontszámokba beszámítható lesz a földrajz érettségi. Így, azt reméljük, többen fogják választani fakultációs és érettségi tárgyként a földrajzot, és talán többen jönnek földrajzi, földtudományi képzésekre is... »

2018. március 2-3-án immár tizenegyedik alkalommal tartotta meg a középiskolás diákok számára meghirdetett Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát, földtudományok, víz, környezet és légkör témakörben... »

Dr. Pap Norbert, a Politikai Földrajzi Fejlődés és Regionális Tanulmányok Tanszéke vezetője 2018. március 7-én megvédte a "Magyarország és a Balkán - Kapcsolati helyek és terek" című akadémiai doktori értekezését... »

A német EFTAS GmbH terepi adatfelvevőket keres a LUCAS felmérés magyarországi lebonyolításához a tavaszi-nyári hónapokra... »

Két féléves Geoinformatikai szakasszisztens szakirányú továbbképzés indul a Pécsi Tudományegyetem Földrajzi Intézetében. A képzés olyan felsőfokú végzettséggel rendelkező személyeknek lehet hasznos, akik mélyebben szeretnének megismerkedni a térbeli (földrajzi) információk kezelésével. .. »

Hírarchívum... »