Erasmus exchange program

2019. július 15.

The International Relations Office at the University of Salzburg is pleased to be able to offer students of our Erasmus partner universities the opportunity to complete a traineeship placement within the Erasmus exchange programme... »

2019-ben második alkalommal szervezi meg Budapesten angol nyelvű tudományos és innovációs versenyét a berlini Falling Walls Alapítvány. A Falling Walls Lab kiváló lehetőséget nyújt hallgatók, akadémikusok, vállalkozók, és más szakmabeliek számára, hogy mindössze 3 percben megosszák kutatómunkájukat, üzleti modelljüket, innovatív projektjüket vagy ötletüket társaik, és egy válogatott üzleti és akadémiai szakemberekből álló zsűri előtt. A legkiválóbb előadók lehetőséget kapnak arra, hogy részt vegyenek a Falling Walls Lab Döntőn és a Falling Walls Konferencián Berlinben, melynek költségeit a Falling Walls Lab Foundation és a hazai szervezők állják... »

A freemover pályázattípusban a CEEPUS tagországok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszú hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS tagországok bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, az intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül. A freemover pályázatokat a rendelkezésre álló hónapkeret erejéig tudják jóváhagyni az egyes fogadó országok... »

A CEEPUS GEOREGNET mobilitási hálózaton belül lehetőség van az őszi félévben egy hallgató számára 3-hónapos ösztöndíjra a Novi Sad (Szerbia) egyetemén ösztöndíjas tanulmányokat folytatni. Extrém esetben az is megoldható, hogy az ösztöndíj rövidebb időszakra szól (esetleg több, mint egy hallgató is részt vehet) illetve más, a hálózatban szereplő felsőoktatási intézmények is megpályázhatóak. A szerb ösztöndíj havonta 20 000 RSD (szerb dínár, kb. 53-54 ezer HUF)... »

Prágában 2019 szeptemberében a INQUA International Summer School on Active Tectonics and Tectonic Geomorphology nyári egyetem, melyre hallgatók és fiatal kutatók jelentkezését várják... »

Dékáni utasítás szerint a szakdolgozat/diplomadolgozat készítés egységes kari szabályai a következő linken olvashatóak... »

A jégkor pécsi vándora

2019. március 1.

“A jégkor pécsi vándora” címmel 2019. március elsején, 13.30 órakor időszakos kiállítás nyílik a Janus Pannonius Múzeum Természettudományi Osztályán (Pécs, Szabadság u. 2.)... »

A Springer Kiadónál megjelent a "The Drava River: Environmental Problems and Solutions" c., 21 fejezetből álló tanulmánykötet, amelyet Lóczy Dénes szerkesztett... »

Földtudományi nyári tábor

2018. szeptember 3.

2018. júliusában Intézetünk oktatói földtudományi nyári tábort szerveztek középiskoások számára (Minecraft a valóságban), amelyen hét lelkes fiatal töltött egy hetet a földtudományok bűvöletében Jáger Viktor és Farics Éva vezetésével... »

A Földrajzi és Földtudományi Intézet Földtani és Meteorológiai Tanszékének tudományos munkatársa, dr. Bujtor László vezeti azt a kutatócsoportot, amely különleges lelőhelyet tárt fel a Mecsekben... »

Az Alberta Egyetem Osztrák és Közép-Európai Tanulmányok Wirth Intézete ösztöndíjat hirdet magyar doktorandusz hallgatók részére a 2018-19-es tanévre... »

Hírarchívum... »