Siker az Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferencián – a felkészítésben Intézetünk tanszékvezetője is közreműködött

2018. április 3., 10:56

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara együttműködésben a Magyarhoni Földtani Társulat Oktatási és Közművelődési Szakosztályával 2007-ben indította útjára az Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát. 2018. március 2-3-án immár tizenegyedik alkalommal tartotta meg a középiskolás diákok számára meghirdetett Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát, földtudományok, víz, környezet és légkör témakörben. A Földtudományi vizsgálatok szekcióban 3. helyezést ért el a Rónai Bálint –Fáy Szilárd duó a Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium Szakgimnázium és Óvoda tanulói a „Maiasaurák nyomában” témájukkal. A felkészítésben dr. Kovács János tanszékvezető, egyetemi docens (Földtani és Meteorológiai Tanszék) és a Gyakorló Gimnázium földrajz tanára, Pandur Anett aktív rész vállaltak.