Talajtani vándorgyűlés

2018. szeptember 3., 20:11

A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara adott helyet a Magyar Talajtani Társaság kétévente megrendezésre kerülő vándorgyűlésnek 2018. augusztus 30. és szeptember 1. között. A szervezésben és lebonyolításában a MTA ATK Talajtani és Agrokémiai Intézete, a Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézete és a TTK Földrajzi és Földtudományi Intézete vett részt. A vándorgyűlés témája, a helyi borvidékekhez kapcsolódóan, az ültetvények víz- és tápanyag gazdálkodása, illetve a talajvédelem volt. A 0. napon, augusztus 29-én a résztvevők az SZBKI területén, míg a terepi napon, szeptember 1-jén, a Villányi-hegység és a Baranyai-dombságon található talajokkal ismerkedhettek meg. A vándorgyűlésre összesen 253 résztvevő regisztrált és 154 szakember vett részt előadóként. A PTE TTK kutatómunkája elismeréseként akar Természet- és Környezetföldrajzi tanszéken dolgozó Nagy Gábor és munkatársainak (Dezső József, Rok Ciglič, Pirkhoffer Ervin és Czigány Szabolcs) posztere a Talajfizika és Biodiverzitás kategóriában a szakmai közönség szavazatai alapján1. helyezést ért el.